logo

KEMP JAROMĚŘ

V roce 2016 pro Vás chystáme provoz malého kempu. K přespání budou k dispozici chatky, samozřejmostí bude možnost postavit si v areálu vlastní stany. Areál bude v nočních hodinách uzavřen a přístupný pouze pro návštěvníky, kteří využijí ubytování v chatkách nebo ve stanu. Přijeďte si zarelaxovat do klidného prostředí na březích řeky Úpy.

Ubytování v kempu na okraji Jaroměře skýtá celou řadu výhod a překvapení. Kromě koupaliště, sportovních hřišť, občerstvení a odchytu pstruhů je to především poloha na nejznámější české cyklostezce. Labská stezka, resp. její nový 32 km dlouhý bezpečný úsek vedoucí podél Labe, vede z Hradce Králové na Kuks. Dále je možno pokračovat do Krkonoš až k labskému prameni. Labská stezka je cyklisty velmi vyhledávanou trasou a patří mezi hlavní evropské trasy. Postupně by mělo dojít k navázání na německou část Labské stezky Elberadweg, která je s délkou 1 165 km u našich sousedů hodnocena jako nejoblíbenější cyklotrasa.

V blízkosti koupaliště se nachází impozantní barokní pevnost v Josefově, kde jsou k vidění ohromující hradby a valy, které jsou dochovány v kompletní podobě. Zážitkem pro malé i velké jsou podzemní kasematy. V pouze 6 km vzdáleném Kuksu se nachází rozsáhlý barokní areál s nádhernou budovou hospitalu a komponovanou krajinou. Z Kuksu je to již jen kousek do ZOO ve Dvoře Králové nad Labem. Za návštěvu rozhodně stojí i historické jádro Jaroměře, železniční muzeum či Muzeum magie, které je vzdáleno několik set metrů. V 10 km vzdálených Smiřicích je k vidění budova barokního zámku s kaplí. Řadu památek lze navštívit právě po nově vybudovaném úseku Labské stezky.
Labská stezka